BRAK WOLNYCH MIEJSC DO 23.07!

Poradnik dla podróżujących samochodem: parkowanie i nawigacja na lotnisk

Poradnik dla podróżujących samochodem: parkowanie i nawigacja na lotnisku

Planując podróż samolotem, jednym z najważniejszych aspektów jest dla nas bezpieczne i szybkie dotarcie do portu lotniczego. Z tego względu wiele osób decyduje się na przejazd własnym autem. Tutaj jednak często pojawia się wiele pytań — czy na pewno będzie wolne miejsce parkingowe, czy parking w ogóle znajduje się przy danym lotnisku, czy można tam wjechać bez wcześniejszej rezerwacji i czy zostawienie naszego samochodu tam będzie na pewno dobrym pomysłem. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się wątpliwości.

Parkingi przy lotniskach – czy zawsze konieczna jest rezerwacja?

Niekoniecznie. Przy większości portów lotniczych nie ma konieczności dokonywania rezerwacji. Jeżeli więc nie uda Ci się wcześniej przygotować do podróży i wykupić miejsca parkingowego, wciąż masz szansę znaleźć przestrzeń do pozostawienia swojego samochodu. Musisz jednak liczyć się z tym, że nie będziesz mieć gdzie zaparkować. Dlatego lepiej oszczędzić sobie nerwów tuż przed odlotem i wykupić miejsce na parkingu przy lotnisku z wyprzedzeniem.

Zostawienie samochodu na parkingu przy lotnisku – blisko czy daleko?

Teoretycznie, co zresztą sama nazwa wskazuje, miejsca parkingowe przy porcie lotniczym powinny być blisko. Co jednak oznacza słowo blisko? Dla większości z nas zapewne maksymalnie kilkaset metrów, a więc zdecydowanie poniżej kilometra. W rzeczywistości może to być zarówno dwa lub trzy, jak i więcej kilometrów od terminala. Warto więc zastanowić się, czy płacenie większej kwoty za parking przy samym lotnisku, który i tak może wymagać od nas transportu pod same drzwi, będzie dobrą decyzją.

Czy parkowanie przy lotnisku to bezpieczna opcja?

To zależy od portu lotniczego. Niektóre są w pełni strzeżone, inne tylko częściowe, a pozostałe — wcale. Co więcej, prawdopodobnie przy żadnym lotnisku nie znajdziesz oficjalnych miejsc garażowych, które mogą okazać się dobrym wyborem, kiedy w prognozie pogody pojawią się niskie temperatury, burze, grad czy śnieg. Decydując się na taką opcję parkingu, możesz być pewien, że Twój samochód zawsze odpali.

Szukasz obecnie miejsca do zostawienia samochody? Zaufaj nam i zostaw swoje auto na naszym parkingu w Pyrzowicach przy lotnisku w Katowicach!

Have Any Question?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectet adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore

Table Of Content

Table of Contents